Jump to content

Стипендії

From Wikimania 2016 • Esino Lario, Italy
This page is a translated version of the page Scholarships and the translation is 99% complete.
Outdated translations are marked like this.
Прийом заявок на стипендію завершено.

Вікіманія 2016, 12-та щорічна міжнародна конференція руху Вікімедіа, пройде з 22 по 26 червня 2016 року в Езіно-Ларіо в Італії. Програма стипендій Фонду Вікімедіа пропонує обмежену кількість стипендій для покриття витрат обраних осіб на поїздку, реєстраційний внесок на конференцію та проживання під час відвідання Вікіманії, використовуючи кошти, що виділяє Фонд Вікімедіа (ВФМ).

Важливі дати

Передбачається наступний графік роботи Програми стипендій Фонду Вікімедіа:

 • Green tick Початок прийому заявок на стипендії: 05 грудня 2015
 • Green tick Закінчення прийому заявок на стипендії: 09 січня 2016 23:59 UTC
 • Green tick Фаза 1 попередньої оцінки заявок Фондом Вікімедіа: останні два тижні січня 2016
 • Green tick Подавачі заявок повідомляються про результати Фази 1: кінець січня 2016
 • Green tick Фаза 2 поглиблених оцінок Стипендійним комітетом: лютий 2016
 • Green tick Апліканти повідомляються про остаточне рішення: до 4 березня
 • Оголошується фінальний список стипендіатів: 8 березня 2016

Мета

 • Зробити Вікіманію 2016 успішною і продуктивною міжнародною конференцією, пропагуючи обмін досвіду між учасниками на вікі- та позавікі-теми
 • Збагатити конференцію сприянням участі широкого представництва учасників з усього руху Вікімедіа
 • Сприяти ширшому збагаченню вікіспільнот завдяки тому, що учасники ділитимуться своїм вікіманійним досвідом та засвоєними уроками зі своїми домашніми спільнотами
 • Сприяти пошуку нових шляхів взаємодії, творення та покрещення

Детальніше про стипендії

Цього року ФВМ буде надавати два види стипендій для відвідання Вікіманії:

 • Повна стипендія, котра покриває наступні витрати:
  • Подорож туди й назад
  • Групове розміщення
  • Плату за реєстрацію на конференції
 • Часткові стипендії, які лише покриють:
  • Групове розміщення
  • Плату за реєстрацію на конференції

Щодо стипендій від Фонду Вікімедіа (а також деяких регіональних відділень) загальна кількість наданих стипендій залежить від загального бюджету, виділеного на стипендії у 2016 році. Однак передбачається, що 90% остаточного бюджету піде на повні стипендії, і 10% — на часткові. Остаточна кількість стипендій буде визначена на Фазі 3, коли обиратимуться осточні стипендіати. У попередні роки це було 70—90 повних стипендій та 70—80 часткових, залежно від фінальних витрат.

Повні стипендії підлягають квотуванню, в той час як для часткових стипендій, як правило, немає географічних чи мовних обмежень; детальна інформація і таблиця підтверджених сум та кількість стипендій від ФВМ та інших організацій Вікімедіа представлені нижче.

У заявці на стипендію кожен заявник повинен вказати тип стипендії, на яку він подається. Однак, заявник може обрати опцію «Я подаюсь на повну стипендію, однак зможу взяти участь за умови отримання часткової стипендії». Заявники, котрі обрали «Я подаюсь на повну стипендію, однак зможу взяти участь за умови отримання часткової стипендії» спочатку розглядатимуться як кандидати на отримання повної стипендії й лише у разі якщо не отримають повну стипендію, після цього будуть розглядатися як кандидати на отримання часткової стипендії.

Будь ласка, див. ЧаП за детальною інформацією про те, які витрати покриваються стипендіями, а також які витрати очікується, що стипендіати покриватимуть за власний кошт.

Стипендії, що виділяються організаціями Вікімедіа

Фонд Вікімедіа — не єдина організації, що надає стипендії на Вікіманію 2016; інші організації, як-то регіональні відділення та тематичні організації також можуть пропонувати свої власні стипендії. Фонд Вікімедіа — не єдина організації, що надає стипендії на Вікіманію 2015; інші організації, як-то регіональні відділення та тематичні організації також можуть пропонувати свої власні стипендії. Ми перелічимо їх нижче, коли отримаємо підтвердження про їх програми, тож перевірте цей розділ знову на початку 2016.

Нижчезгадані організації Вікімедіа отримають заявки на стипендії, що надсилалися до Стипендійної програми Фонду Вікімедіа, і заявникам не буде потреби робити окрему заявку для організації Вікімедіа, зазначеної нижче.

Наступні організації Вікімедіа пропонуватимуть стипендії, однак не користуватимуться заявками для Стипендійної програми Фонду Вікімедіа. Вікімедисти, що зацікавлені в отриманні стипендії від них, мають робити заявку до них напряму.

Право на подачу заявки

Будь-який активний дописувач проекту Вікімедіа або волонтер Вікімедіа будь-якого роду, будь-звідки, може подавати заявку на стипендію. Оскільки програма підтримує участь волонтерів, ті, чия участь пов'язана з оплачуваною роботою, не мають права на стипендію.

На відміну від попередніх років, активність у межах руху Вікімедіа буде основним критерієм оцінки. Участь у невікімедійних ініціативах з вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти є плюсом, але більше не є вимогою; особи, які роблять внесок лише у таких сферах, більше не заохочуються подавати заявки. Детальнішу інформацію про право на подачу дивіться, будь ласка, на сторінці ЧаПи.

Процес відбору

Процес відбору у Програмі стипендій Вікіманії 2016 було оновлено після збору, обговорення і застосування відгуків від заявників та отримувачів стипендії, організаторів Вікіманії, Стипендійного комітету та працівників ФВМ. У результаті, процес відбору 2016 року матиме три фази оцінки для визначення остаточних стипендіатів таким чином:

 1. Фаза 1 — Оцінка права на подачу заявки
  • Усі заявки будуть розглянуті працівником ФВМ і оцінені як нуль (відхилена) або один (допущена), заявка за заявкою, з використанням критеріїв відбору Фази 1. Усіх заявників буде сповіщено електронною поштою про те, чи їхня заявка пройшла чи ні, коли цю фазу розгляду буде закінчено.
 2. Фаза 2 — Детальна оцінка
  • Усі заявки, що пройдуть Фазу 1, будуть розглянуті більш детально Стипендійним комітетом, щонайменше двома рецензентами кожна. Кожен рецензент буде незалежно розглядати і оцінювати заявки згідно з критеріями відбору Фази 2, і таким чином буде сформовано фінальний бал кожної заявки.
 3. Фаза 3 — Фінальне затвердження на повну стипендію
  • Залежно від країни проживання, кожного заявника буде категоризовано до групи Глобальної Півночі чи Глобального Півдня, а загальну кількість стипендій буде поділено між Глобальною Північчю і Глобальним Півднем у співвідношенні 25% до 75%.
  • Для обох груп, залежно від «основної мовної спільноти у вікі», до якої належить заявник (за вказанням у самій заявці), заявники будуть поділені залежно від розміру активної спільноти редакторів у їх найбільш активному проекті Вікімедіа, який визначається за середньою кількістю активних вікімедистів за місяць (за період від вересня 2014 до вересня 2015 року). Стипендії буде розподілено рівномірно серед підгруп, що визначаються таким чином:
   • Велика мовна спільнота — Середнє число вікімедистів за місяць є більшим, ніж 1000
   • Середня мовна спільнота — Середнє число активних вікімедистів за місць є меншим, ніж 1000, але більшим, ніж 100
   • Мала мовна спільнота — Середнє число активних вікімедистів за місяць є меншим, ніж 100
   • Багатомовна спільнота — У цю категорію потраплять заявники, чий найбільш активний проект Вікімедіа — Вікісховище, Віківиди, Вікідані, Інкубатор, Медіавікі або Tool Labs (де «найбільш активний проект» — як вказано у заявці самим заявником), оскільки мовні спільноти тут не є визначальними.
  • ФВМ визначить загальний доступний бюджет і оцінить приблизні витрати на одного учасника (наприклад, відвідувач Вікіманії 2016 з Південної Африки потребуватиме іншого рівня фінансової допомоги, ніж відвідувач з Панами). Заявники, що наберуть у Фазі 2 найвищу кількість балів у кожній підгрупі, отримають стипендію.
   • Серед заявників у межах 10% «граничного» балу перевага віддаватиметься заявникам не чоловічої статі.
    • «Граничний» бал буде балом останньої стипендії, наданої в кожній підгрупі
   • Невикористані стипендії будуть перерозподілені наступним процесом:
    • Для кожної підгрупи буде визначено мінімальний бал (для кожної підгрупи різний), нижче якого заявники не пройдуть фінальний відбір. Якщо в певній підгрупі виявиться недостатньо заявників з достатньо високим балом, невикористані стипендії будуть порівну розподілені на інші підгрупи.
    • Якщо неуспішні заявники з достатньо високим балом виявляться у всіх підгрупах, невикористані стипендії будуть розподілені в іншій групі (порівну в усіх підгрупах).
 1. Фаза 3 — Фінальне затвердження на часткову стипендію
  • Усіх заявників на часткову стипендію буде відсортовано за їх балом, тим, що опиняться угорі, буде надано часткову стипендію.

По закінченню Фази 3 електронною поштою рішення буде надіслано всім заявникам, що залишились, про те, була їхня заявка успішною чи неуспішною. Ті, чия заявка буде успішною, матимуть змогу підтвердити свою участь у Вікіманії 2016 і прийняти надану стипендію. Невелика кількість заявників буде внесена до списку очікування; ці заявки можуть отримати стипендію пізніше, залежно від того, скільки заявників підтвердять свою участь та відповідності використаних ресурсів попередній оцінці.

Критерії відбору

Фаза 1

Заявки будуть відхилені на Фазі 1, якщо відповідатимуть будь-якому з наступних критеріїв:

 1. Заявник отримував стипендію у 2014 чи 2015 році і не завершив свої звіт(и) після конференції.
 2. Заявка повністю або частково складається з вмісту, що не стосуються теми або є образливим.
 3. Заявнику не вдалося докласти достатніх зусиль для відповіді на запитання в формі заявки.
 4. Заявникові не вдалося підтвердити володіння англійською мовою на тому рівні, який дозволив би взяти участь у Вікіманії, конференції, що переважно проводиться англійською мовою. Необхідне знання англійської може бути продемонстроване в самій заявці або будь-як іще.
 5. Заявнику не вдалося продемонструвати жодного суттєвого внеску чи діяльності у Вікімедіа, які могли б бути достатньою для надання стипендії заслугою.
  • Приклади «суттєвого внеску чи діяльності у Вікімедіа»:
   • Активний дописувач проекту Вікімедіа (напр., Вікіпедії, Вікісховища чи Вікіджерел) з не менш, ніж 50 редагуваннями
   • Розробник коду Медіавікі, додатків чи інструментів для проектів Вікімедіа
   • Залученість певного роду до роботи організації Вікімедіа (регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів)
   • Чек'юзер, адмін, бюрократ, стюард чи OTRS-агент (дійсний чи колишній) у проекті Вікімедіа
   • Отримувач ґранту від Фонду Вікімедіа
   • Дослідник Вікімедіа
   • Учасник програми Вікімедіа (напр., GLAM-співпраці або освітньої програми)
   • Учасник заходів, організованих Вікімедіа (напр., фотограф, що бере участь у «Вікі любить пам'ятки» [ВЛП], учасник віківишколів)
   • Організатор заходів Вікімедіа (напр., ВЛП, марафонів з редагування)

Заявки, які не відповідають жодному критерієві відхилення, переходять у Фазу 2 для подальшої оцінки.

Фаза 2

Упродовж другої фази заявники будуть оцінюватися за двома вимірами: відповідний досвід та цінністю для спільноти — і кожен заявник отримає бали від нуля до десяти за кожним з критеріїв. Середнє з цих балів буде остаточною оцінкою заявника у Фазі 2. Ці критерії було обрано з метою виділити заявників, що мають видатний досвід у Вікімедіа і демонструють виключні здібності використовувати свій досвід і нові знання для збагачення своєї спільноти.

Відповідний досвід

Активність у проектах чи організаціях Вікімедіа (регіональних відділеннях, тематичних організаціях чи групах користувачів) свідчить, що заявник додасть цінності Вікіманії завдяки своєму досвіду й знанням, які він отримав від участі в проектах. Заявники заохочуються писати в своїх заявках про свій як онлайн, так і офлайн досвід.

Діяльність заявника оцінюватиметься за трьома вимірами:

 1. Співпраця — Рівень співробітництва з іншими особами чи організаціями в діяльності
 2. Вплив — Онлайн чи офлайн результати діяльності у Вікімедіа, описані кількісно чи якісно
 3. Лідерство в спільноті — Роль(і) і сфера діяльності в русі Вікімедіа, напр., учасники, що працюють у комітетах або керівники проектів

На допомогу заявникам надаються такі приклади «Впливу». Однак заявники не мають вагатися наводити свої приклади окрім поданих нижче:

Онлайн вплив Офлайн вплив
Якісний
 • Підвищення поінформованості про важливість авторитетних джерел
 • Підвищення/покращення навичок дописувачів вікі (напр., організовані віківишколи)
 • Спрощення участі для читачів та нових/досвідчених редакторів (напр., створення чи участь на сторінках навчання у вікі)
 • Покращення можливостей редакторів бути продуктивнішими у вікі (напр., покращення чи створення нових функцій Медіавікі)
 • Підвищення поінформованості про проекти Вікімедіа через інші канали (напр., публікація статей у блогах чи газетах, або презентації на невікімедійних конференціях)
 • Покращення громадського сприйняття Вікімедіа як джерела надійної інформації (напр., виступ на тему процесів та політик Вікіпедії, що сприяють достовірності)
 • Сприяння гендерній, мовній чи географічній різноманітності поза вікі (напр., організація заходу, спрямованого на підвищення поінформованості про недостатню представленість певних груп чи мов)
 • Підвищення/покращення навичок волонтерів поза вікі (напр. організація заходу, де волонтери отримали знання щодо популяризації політик чи організацію заходів)
Кількісний
 • Ідентифікація/заповнення пробілів у матеріалах чи категоріях (напр., кількість нових/покращених статей з недовисвітлених чи відсутніх категоріях)
 • Надання авторитетних джерел редакторам (напр., отримання й поширення доступу до раніше закритих джерел)
 • Збільшення відвідуваності Вікімедіа через створення/покращення продукту, що надає доступ (напр., покращення QR-кодів або Kiwix для підтримки Вікіпедії офлайн)
 • Нові дописувачі (напр., кількість нових редакторів завдяки організації віківишколу)
 • Для організованих подій, кількість учасників, що відвідали подію Вікімедіа, організовану Вами (напр., для організаторів фотоконкурсів, кількість учасників конкурсу)
 • Для програм Вікімедіа, у яких Ви берете участь, кількість підтриманих учасників чи волонтерів (напр., для амбасадорів кампусу Освітньої програми Вікіпедії — кількість підтриманих студентів за семестр)


Цінність для спільноти

Здатність ділитися досвідом та інформацією з ширшою спільнотою вказує на те, що у разі отримання стипендії, заявник зможе принести цей досвід і нові знання, отримані на Вікіманії, додому, таким чином збагативши свою рідну спільноту або країну. Заявники заохочуються писати і надавати приклади, що демонструють цю здатність; приклади можуть бути у звітах на вікі, дописах в особистих блоґах чи доповідях/презентаціях про те, чому вони навчилися на події, конференції чи дискусії.

Є питання?

За детальнішою інформацією про Стипендійну програму Фонду Вікімедіа перейдіть, будь ласка, на сторінку частих питань (ЧаПи).

Подача заявки

Щоб подати заявку на стипендію для відвідання Вікіманії 2016, будь ласка, надішліть заповнену форму заявки до 09 січня 2016 року 23:59 UTC. Дуже рекомендуємо, щоб заявники прочитали увесь матеріал цієї сторінки і ЧаПи перед подачею заявки.